Nábytek bez starostí

Nábytek do jídelny

Nábytek v jídelně by vám měl zajistit pohodlné stolování a příjemné posezení. Jídelna je místnost, která obvykle bývá součástí obýváku, a kde se schází rodina a přátelé. Nábytek do jídelny by měl být praktický, vkusný a splňovat nároky všech členů domácnosti. Kultura stolování je základním předpokladem příjemné domácí atmosféry a radosti z jídla. Stavebním pilířem jídelny je stůl a židle, tedy jídelní sestava. Nábytek do jídelny můžete vybírat buď zvlášť tedy stůl a židle odděleně, nebo ve formě setu. Před koupí je dobré zvážit, jaký stůl budete potřebovat, zejména pak volbu velikosti, tvaru a materiálu. A ke stolu je vhodné ladit židle. Pokud bydlíte v paneláku a máte omezené prostorové možnosti, pak zvolte rozkládací stůl, který je velice praktický a navíc vám ušetří mnoho místa. V případě potřeby stačí jen roztáhnout a rázem máte místo navíc.

Zajímavý a v současné době velmi oblíbený je ratan. V naší nabídce najdete také ratanový jídelní set, který se hodí nejen do jídelny, ale využít jej lze i na venkovní posezení či na terasu. Pokud dáváte přednost netradičnímu posezení, pak se nechte inspirovat nábytkem ve stylu mořské trávy. Tento nábytek do jídelny je skutečně velmi zajímavý a osobitý, hodí se spíše do moderně zařízených jídelen či jídelních koutů. Jestliže jste početná rodina, pak doporučujeme zvolit jídelní komplet rohový, který nezabere tolik místa a přitom vám poskytne posezení pro větší počet rodinných příslušníků.

Základní materiál tvoří dřevo nebo lamino. Židle jsou potažené kůží, ekokůží nebo textilií. Ratanová sedací souprava zahrnuje podsedáky, které umožní pohodlné sezení pro každého.